Média


OMNIPOL partnerem bezpečnostní konference Meče a pluhy

7.6.2017

Více informací >

Společnost OMNIPOL a.s. se stala partnerem tradiční jarní bezpečnostní konference, tentokrát nazvané Meče a pluhy, která se uskutečnila v pátek 2. června 2017 v Praze. Konferenci pořádalo Středisko bezpečnostní politiky IPS FSV UK, a realizována byla pod záštitou např. předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky, ministra obrany ČR Martina Stropnického a ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka.

Organizátoři konferenci rozdělili do tří tematických bloků – Budoucnost konfliktů v evropském sousedství; Evropa a řešení konfliktů: diplomacie, rozvojová pomoc, vojenská intervence; a Česká republika v nových reáliích konfliktů. 

„Oceňujeme, že se Středisko bezpečnostní politiky IPS FSV UK už řadu let věnuje vědeckému výzkumu, analýzám, vzdělávacím aktivitám a rozvíjení dialogu k tématu bezpečnostní politiky. Jsme moc rádi, že jsme letos pořadatele mohli podpořit a stát se tak partnerem, dnes již tradiční, jarní bezpečnostní konference,“ řekl Michal Hon, viceprezident pro strategii a rozvoj společnosti OMNIPOL, který se konference osobně zúčastnil.

 

U řečnického pultu se střídaly české osobnosti, které se dlouhodobě zabývají výzkumem mezinárodních vztahů a zejména bezpečnostní problematikou, například Miloš Balabán, vedoucí Střediska bezpečnostní politiky IPS FSV UK a Jan Ludvík s Liborem Stejskalem z téže instituce, a také Jan Eichler z Ústavu mezinárodních vztahů MZV ČR. 

 

Bohatě byli zastoupeni i řečníci zahraničních institucí, namátkou jmenujme generálního ředitele Christiana Danielssona z Evropské komise, který je zodpovědný za politiku sousedství a jednání o rozšíření EU, Andreje Kazanceva, ředitele Analytického centra Moskevského státního institutu mezinárodních vztahů, či profesory Haralda Müllera a Richarda Sakwa z Peace Research Institute Frankfurt, respektive School of Politics and International Relations, University of Kent.

 

 

 

 

OMNIPOL na mezinárodním veletrhu IDET 2017 představil špičkové technologie i nové logo

6.6.2017

Více informací >

Společnost OMNIPOL a.s. na letošním mezinárodním veletrhu IDET 2017 prezentovala návštěvníkům špičkové obranné a bezpečnostní technologie. Vystavené modely i nová koncepce stánku zaujaly mnohé návštěvníky včetně zahraničních delegací.

V rámci svého stánku, který byl letos koncipován jako dvoupatrový a laděný do nového vizuálního stylu firmy, představila Společnost například model pasivního sledovacího systému VERA-NG, dceřiné společnosti ERA a.s. Tento systém je určen pro detekci, identifikaci a monitoring vzdušných, pozemních a námořních cílů.

Prezentován byl i projekt nového letounu L-39NG, od výrobce AERO Vodochody AEROSPACE, jehož vývoj společnost OMNIPOL z padesáti procent financuje a je strategickým obchodním partnerem pro vybraná teritoria. Model nového proudového letounu si zájemci mohli přímo v rámci expozice prohlédnout. Na separátní ploše předvedla česká společnost Primoco UAV svůj bezpilotní letoun.

Ze zahraničních partnerských společností se v rámci expozice společnosti OMNIPOL představily například firmy AMST, Kongsberg, Hagemann, Northrop Grumman LITEF. Společnost ERA BHC velmi úspěšně prezentovala produkty Cyber Security.

Ve čtvrtek, 1.června proběhlo v expozici představení a přípitek na nový vizuální styl společnosti, který firma od května tohoto roku začala užívat a který lépe reflektuje dynamické změny, jimiž OMNIPOL prochází v poslední době.

 „Jsem potěšen tím, že jsme mohli představit špičkové produkty našich tuzemských i zahraničních partnerů tak širokému okruhu zájemců z řad odborníků, ale i laické veřejnosti,“ říká prezident Společnosti Jiří Podpěra.

OMNIPOL představí na veletrhu IDET 2017 špičkové obranné a bezpečnostní technologie

2017-05-29

Více informací >

OMNIPOL představí na mezinárodním veletrhu IDET 2017 špičkové obranné a bezpečnostní technologie

Společnost OMNIPOL a.s. (dále jen „OMNIPOL“ nebo „Společnost“) se letošního mezinárodního veletrhu IDET zúčastní se stánkem ve zcela novém designu. Ve dnech 31. května – 2. června 2017, spolu se svými obchodními partnery, představí návštěvníkům špičkové obranné a bezpečnostní technologie, ale i nové logo Společnosti. Stánek č. 131 bude umístěn v hale P.

Na stánku bude vystaven model pasivního sledovacího systému VERA-NG, dceřiné společnosti ERA a.s. Tento systém je určen pro detekci, identifikaci a monitoring vzdušných, pozemních a námořních cílů. Prezentován bude i projekt nového letounu L-39NG, od výrobce AERO Vodochody AEROSPACE, jehož vývoj společnost OMNIPOL z padesáti procent financuje a je strategickým obchodním partnerem pro vybraná teritoria. Model nového proudového letounu si zájemci budou moci přímo v rámci naší expozice prohlédnout. Na separátní ploše předvede česká společnost Primoco UAV svůj bezpilotní letoun.

„Jsem hrdý na to, že OMNIPOL na domácí půdě může představit výsledky práce zkušených a vysoce kvalifikovaných českých profesionálů z různých oblastí odbornosti. Můžeme být právem pyšní na moderní technologie, které naši lidé dokáží vymyslet,“ říká prezident Společnosti Jiří Podpěra.

Výstavní prostor budou mít na stánku OMNIPOL i partnerské zahraniční společnosti, například AMST, Kongsberg, Hagemann, Northrop Grumman LITEF.

Letošní ročník veletrhu IDET je pro OMNIPOL svým způsobem přelomový. Představí zde totiž nový vizuální styl firmy a s ním i logo společnosti. Nový vizuální styl reflektuje změny, ke kterým ve společnosti OMNIPOL dochází v souvislosti s proměnou na investiční a obchodní skupinu, a novou vizí rozvoje firmy.

„Stavíme nejen na svých historických zkušenostech, ale přizpůsobujeme se dynamickému vývoji a přinášíme na celosvětový trh řešení a služby, založené na inovacích a nových technologiích. Nový vizuální styl tento dynamický vývoj a změny podtrhuje,“ dodává prezident Společnosti Jiří Podpěra.


Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Marika Přinosilová 
ředitelka pro marketing a komunikaci
E: marika.prinosilova@omnipol.cz 
T: +420 224 011 117

O Společnosti

OMNIPOL je investiční a obchodní skupinou, která poskytuje špičková řešení pro obranný a bezpečnostní sektor. OMNIPOL je vlastníkem výrobních společností disponujících pokročilými technologiemi, které se zaměřují zejména na pasivní sledovací systémy vzdušných, pozemních a námořních cílů. OMNIPOL je také strategickým partnerem a finančním investorem významných projektů v oblasti letectví.

Na veletrhu PIVO už v novém vizuálním stylu

Více informací >

Společnost OMNIPOL se ve dnech 16.5.-19.5. zúčastnila 26. ročníku specializovaného mezinárodního veletrhu PIVO 2017 v ruském městě Soči. Veletrh je významnou událostí pro potravinářský a strojírenský průmysl, neboť se zde prezentují společnosti, které mají co do činění s pivovarnickým odvětvím a výrobou nealkoholických nápojů, ať už se jedná o dodávky technologických zařízení, spotřebních materiálů, surovin či logistiky. V Soči se prezentovaly i samotní výrobci piva a nealko-nápojů.

Dle analýz agentury CzechTrade je v regionu velký zájem o česká piva, související technologie, materiály a českou tradici vaření piva, a proto se počítá i nadále s poměrně významnou poptávkou při budování nových kapacit a modernizaci stávajících zařízení.

OMNIPOL na veletrhu reprezentoval ředitel projektů Lubomír Groll, projektový manažer Josef Arnošt a zástupce naší společnosti v Rusku, pan Ochrimenko. Společně s nimi se akce zúčastnili zástupci firmy NATE TECHNICS Chotěboř, která je výrobcem kompletních plnicích linek pro nápojový průmysl, a také společnosti ProjectSoft Hradec Králové, dodavatele automatizovaných technologických procesů, informačních a robotických systémů, nejen pro potravinářské firmy.

Na stánek byli pozváni nejrůznější partneři společnosti OMNIPOL v Rusku, mj. Sladovna Kursk, Gambrinus Izhevsk či Pivzavod TAPI Nizhniy Tagil. Přišli i noví zákazníci, kteří projevili zájem o technologie pro sladovny a zařízení pro pivovary.

PIVO v Soči bylo prvním zahraničním veletrhem, kde letos OMNIPOL vystavoval na stánku reflektujícím změnu vizuálního stylu společnosti. Distribuován byl i nový tzv. civilní Profil společnosti a produktové listy, které připravila OS Technologie a investice ve spolupráci s inženýrem Petrem Dubovcem z OMK.

Veletrh PIVO, který je pořádán nepřetržitě už od roku 1991 a je hojně navštěvován především odborníky v oboru, byl letos součástí mezinárodního fóra, které kromě veletrhu obsahovalo i kongres výrobců nápojů, odbornou soutěž piva, nealkoholických nápojů, surovin a zařízení, dále festival „Moře piva“ a týmové hry „Beer Scouts Day“.